2021 DG Asian Taekwondo Open Poomsae
07/31/2021 - 08/01/2021
 
FILTERS
Event
Gender
Event Type
Division
 
 

# 2053

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Poomsae - OPENAUX

Pair

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
RD Marayah Dagpin - Rhea Michelle Dagpin
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2050

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Poomsae - OPENAUX

Pair

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BL Cole Murri - Wyatt Stimpson
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1992

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1993

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
RD Marayah Dagpin F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1994

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 1987

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
BL Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

# 1995

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2045

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
RD Nellie Clark F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1986

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.233
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1988

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
BL Wyatt Stimpso M | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.267
 
 
BL Cole Murri M | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1989

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
2BL John Sweeney M | 37
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1990

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.267
 
 
DB William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1991

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
8BL Ross Hartnet M | 61
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

# 1975

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Team

Video Replay

GOLD
7.233
 
 
2BL ANGGARA WAHYU RAMDHANI - Aurelius Marvel Graciano Rimarco - MUHAMMAD HAFIZH FACHRUR RHOZY
JATENG - COURTREY
 

# 1977

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.900
 
 
2BL ANGGARA WAHYU RAMDHANI - BESTE NOVIANE KUSHOF
JATENG - COURTREY
 

# 1976

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Team

Video Replay

GOLD
7.100
 
 
2BL TALITHA LALIBA RAHMAWINATI - MUTIARA HABIBA - BESTA NOVIANA KUSHOF
JATENG - COURTREY
 

# 1972

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
BR Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

# 1971

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.517
 
 
RD Makayla Chan F | 9
YIC TAEKWONDO
 

SILVER
5.133
 
 
DB Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 1970

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
GR SIENA MAR VILLANU F | 8
DG TAEKWONDO
 

# 1969

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.434
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 1968

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
RD ELLORA TRAN F | 11
YIC TAEKWONDO
 

# 1965

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.184
 
 
RD Rasyid Maulana M | 14
JAGUAR CLUB INDONESIA
 

# 1967

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.517
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.483
 
 
2BL CHARLENE ORANA F | 13
MOO DUK KWAN TAEKWONDO PHIL. ASSN
 

# 1966

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.800
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1964

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.817
 
 
2BL MUHAMMAD FACHRUR M | 21
JATENG - COURTREY
 

# 1963

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.900
 
 
2BL MUTIARA HABIBA F | 25
JATENG - COURTREY
 

SILVER
4.817
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1962

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

SILVER
4.483
 
 
2BL Cleve Collado M | 36
STONE KICKS MARTIAL ART
 

# 1960

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.334
 
 
BL Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

# 1961

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.067
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1959

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.834
 
 
3BL Maya Geisler F | 44
0-NO SCHOOL
 

# 1985

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.667
 
 
8BL Carmela Hartnet F | 56
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

SILVER
6.217
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

# 2038

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
LB Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2022

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
YW PRESTON YU M | 7
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.133
 
 
YW IAGO JAVI ALONSO M | 7
DG TAEKWONDO
 

# 2020

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
YW JULIA MAR DUTERTE F | 7
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.033
 
 
YW ELIAH CEL UY F | 6
DG TAEKWONDO
 

# 2021

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
BR Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

# 2023

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
YW AIDEN RAF UY M | 6
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
GR JI HEE LEE M | 6
DG TAEKWONDO
 

# 2047

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.233
 
 
YW Allyza Ka Santos F | 6
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.200
 
 
YW MIKAYLA TAN F | 7
DG TAEKWONDO
 

# 2028

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
DB David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.533
 
 
GR Asher Cai Baldo M | 9
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

# 2025

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
PU Skye Cath Moga F | 9
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.800
 
 
GR SIENA MAR VILLANU F | 8
DG TAEKWONDO
 

# 2026

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
WH EMILIO AN JAYME M | 9
DG TAEKWONDO
 

# 2027

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
YW Ryan Iverson M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.567
 
 
YW ETHAN JOS ABRAHAM M | 8
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.133
 
 
YW RENE LEDESMA M | 9
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
YW ALEXANDER PINEDA M | 8
DG TAEKWONDO
 

# 2024

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
RD Marayah Dagpin F | 8
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.533
 
 
DB Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 2029

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
GR ANDREA MI ALZONA F | 10
DG TAEKWONDO
 

# 2030

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
DB Victoria Yoon F | 10
YIC TAEKWONDO
 

SILVER
5.233
 
 
BR Halena Martine F | 10
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2031

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
BL Trisha Lobbona F | 10
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
6.033
 
 
BL Aya Bevin Botange F | 11
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

BRONZE
6.000
 
 
BL Vivienne Shaffne F | 10
AHN'S TAEKWONDO - SKILLMAN
 

# 2032

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
BL Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
RD Azriel Ku Santos M | 11
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.667
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2033

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.733
 
 
BR JULIO JOS DUTERTE M | 11
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.667
 
 
RD Omar El Afia M | 11
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2034

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
DB Sean Dyla Wong M | 10
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.800
 
 
LB KOBY MART BAYLON M | 11
DG TAEKWONDO
 

# 2035

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
PU Kris Horvat M | 10
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.000
 
 
YW SETH EDRI CASIPIT M | 11
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.567
 
 
GR Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2036

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Xian Crai Eusebio M | 10
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.667
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.133
 
 
BL Sean Bailey M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2037

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
2BL Klanxy Dr Penrad M | 11
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

# 2019

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
DB LANCE ROB ROMAGNA M | 12
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.367
 
 
DB BENITO DOMINGO M | 13
DG TAEKWONDO
 

# 2018

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
2BL Elcanor Mang-us M | 13
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.833
 
 
2BL Wayne Eusebio M | 14
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.133
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2017

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.633
 
 
GR Kyle John Dizon M | 12
MOO DUK KWAN TAEKWONDO PHIL. ASSN
 

# 2016

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
RD Fiqri Rahmadi M | 13
JAGUAR CLUB INDONESIA
 

SILVER
5.333
 
 
RD Yosef Roque M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2015

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
BR FRANCESCA GEISLER F | 12
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.300
 
 
RD Amira El Afia F | 14
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.200
 
 
RD Nellie Clark F | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2014

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
3BL Khyla Kre Guinto F | 14
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.533
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.433
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2041

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
LB FORTUNE V LEDESMA F | 12
DG TAEKWONDO
 

# 2013

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
2BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
BL Cole Murri M | 15
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.067
 
 
BL Wyatt Stimpso M | 16
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2010

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
LB Madeline Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.800
 
 
LB JULIA ALY FERNAND F | 17
DG TAEKWONDO
 

# 2011

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
YW Maria Nava F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2008

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
3BL Allison Yu F | 15
YU’S ACADEMY MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.433
 
 
DB BABYLYN ANTONIO F | 15
DG TAEKWONDO
 

# 2012

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.900
 
 
LB Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2006

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
BR CLAUDIA Y JUAT F | 19
DG TAEKWONDO
 

# 2007

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2005

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
LB Tristen L Perez F | 18
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.700
 
 
OR Shannon Masden F | 27
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2004

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.033
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

SILVER
4.133
 
 
2BL Cleve Collado M | 36
STONE KICKS MARTIAL ART
 

# 2003

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
GR Ronnie Galvan M | 36
MOO DUK KWAN TAEKWONDO PHIL. ASSN
 

# 2001

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
BL Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.133
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.100
 
 
DB William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2000

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
2BL Poon Su mei F | 43
TRIFECTA MARTIAL ARTS
 

# 2002

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
4.633
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 1999

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
BR MARIA JOS RUFINO F | 42
DG TAEKWONDO
 

# 1998

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
LB Melissa OMeara F | 41
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1996

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
8BL Carmela Hartnet F | 56
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

SILVER
5.967
 
 
6BL JEN HICKOK F | 53
TEAM EAGLES TKD
 

# 1997

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.167
 
 
2BL Ivan Howden M | 51
TRIFECTA MARTIAL ARTS
 

# 1984

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
5BL Ronald Durham M | 61
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 1973

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
5.633
 
 
LB CLAUDIA YSABEL JUAT - FORTUNE VANESSA LEDESMA - FRANCESCA MACAYLA GEISLER
DG TAEKWONDO
 

# 1974

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
4.700
 
 
DB BENITO DOMINGO III - BABYLYN ANTONIO - LANCE ROBERT ROMAGNA
DG TAEKWONDO
 

# 1978

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
YW MIKAYLA TAN - PRESTON YU
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.233
 
 
YW FORTUNE VANESSA LEDESMA - RENE LEDESMA III
DG TAEKWONDO
 

# 1979

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
BR BENITO DOMINGO III - FRANCESCA MACAYLA GEISLER
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.267
 
 
RD Lucas Gonzalez - Joaquin Gonzalez
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.033
 
 
RD Amira El Afia - Omar El Afia
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 1983

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BL Trisha Lobbonan - Xian Craig Eusebio
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.200
 
 
DB BABYLYN ANTONIO - LANCE ROBERT ROMAGNA
DG TAEKWONDO
 

# 1981

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
2BL Khyla Kreanzzel Guinto - Wayne Eusebio
BRAVEHEARTS MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.233
 
 
BL Cole Murri - Wyatt Stimpson
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 1980

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.633
 
 
LB Brodric Reed - Madeline Rivette
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.600
 
 
BR CLAUDIA YSABEL JUAT - FRANCESCA MACAYLA GEISLER
DG TAEKWONDO
 

# 2039

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
2BL John Sweeney - Rhea Michelle Dagpin
MOD TAEKWONDO ELITE