2021 FLORIDA Open
09/04/2021 - 09/05/2021
 
FILTERS
Event
Gender
Event Type
Division
 
 

# 2396

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - PARA

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
WH Carlos Be Uy M | 20
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

# 2225

Court 2

Gender:MALE

Div:COMB

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL ELIJAH IM RIMANDO M | 7
TUGUEGARAO CITY TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.067
 
 
BL Ethan Choe M | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 2264

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
YW LEVI JORD TOLENTI F | 5
DG TAEKWONDO
 

SILVER
6.100
 
 
WH Olivia Framjud F | 4
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2265

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
YW Abigail Goodwin F | 4
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.800
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2215

Court 2

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
WH Matteo Olmos M | 5
KIHAP MARTIAL ARTS
 

SILVER
6.000
 
 
WH BRANDON L GONZALE M | 5
DG TAEKWONDO
 

# 2220

Court 2

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
YW Eon Kardena M | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.100
 
 
WH Anahat Dharni M | 5
KIHAP MARTIAL ARTS
 

# 2390

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
YW Eivery Kardena F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.600
 
 
YW SOPHIA AL GONZALE F | 7
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.533
 
 
YW Amarah Adil F | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2223

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
YW Carson Oliver M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.967
 
 
YW Antoine Derla M | 7
KIHAP MARTIAL ARTS
 

# 2229

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
2BL Levin Kim M | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 2226

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
WH Michae Jo Rosen M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2267

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual


GOLD
6.200
 
 
LB Hazel Gra Danao F | 9
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2233

Court 2

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Ethan Choe M | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 2237

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
7.233
 
 
2BL Joshua Aguirre M | 10
TEAM EAGLES TKD
 

SILVER
6.033
 
 
2BL Elijah Kim M | 10
USCR TAEKWONDO
 

# 2268

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.800
 
 
BL Irene Cho F | 10
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Irene choi F | 10
USCR TAEKWONDO
 

# 2235

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2272

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2247

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.300
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2244

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Nathan Choi M | 12
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
BL Edward Ad Carillo M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2240

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2270

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
PU Xeanne Xo Azucena F | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.767
 
 
YW Makenna Stone F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2250

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
BL Brian Yun M | 16
USCR TAEKWONDO
 

# 2274

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Tionna Al Quesada F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2273

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
OR Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2256

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
2BL John Sweeney M | 37
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
5.433
 
 
BL GILBERT D BALAJAD M | 34
TUP GRAYHAWKS
 

BRONZE
5.133
 
 
2BL Cleve Collado M | 36
STONE KICKS MARTIAL ART
 

# 2259

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
DB William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2262

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
BL Wilfredo Dela Ce M | 59
GBTAEKWONDO
 

# 2263

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - Open

Individual

Video Replay

GOLD
6.667
 
 
8BL Ross Hartnet M | 61
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

# 2100

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - SpPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.534
 
 
BL Ana Arenas - Jacob Varney
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2085

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
YW Bronson Lee M | 7
MARU TAEKWONDO
 

# 2087

Court 2

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.784
 
 
BL ELIJAH IM RIMANDO M | 7
TUGUEGARAO CITY TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2058

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.617
 
 
GR Akiane Fa Ventura F | 6
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2059

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.717
 
 
BR Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

# 2063

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.217
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2067

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.517
 
 
LB Hazel Gra Danao F | 9
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2068

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
DB Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 2062

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.317
 
 
YW Kayleen Z Siapno F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2090

Court 2

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.734
 
 
2BL Joshua Aguirre M | 10
TEAM EAGLES TKD
 

SILVER
6.267
 
 
2BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
6.217
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2070

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - SpPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.334
 
 
BL Mayumi La Cueto F | 11
OLYMPIA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.084
 
 
BL Imogen Shuler F | 10
US TAEKWONDO CENTER
 

# 2072

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.067
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2092

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.750
 
 
BL John Drey Martin M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.717
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
6.567
 
 
BL Adriel An Rodrigu M | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.584
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2071

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.567
 
 
LB Neeve Jol Cañete F | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.750
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2091

Court 2

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.150
 
 
LB Shane And Cristob M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2073

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.833
 
 
OR Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2075

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.683
 
 
BL Margaret Saulon F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.667
 
 
BL Jessica P Jubelag F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
6.117
 
 
BL Tionna Al Quesada F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2096

Court 2

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.334
 
 
2BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2076

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.967
 
 
2BL Natalia Muneton F | 18
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.150
 
 
4BL ZLATKOVIC TAMARA F | 25
0-NO SCHOOL
 

BRONZE
5.450
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2097

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.800
 
 
BL Jerel Ant Dalida M | 23
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.233
 
 
5BL yongsang you M | 28
JUNLEE TAEKWONDO
 

# 2098

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.000
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

SILVER
4.934
 
 
2BL Cleve Collado M | 36
STONE KICKS MARTIAL ART
 

# 2099

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.517
 
 
6BL DE FREITA FRANCOI M | 47
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.817
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2079

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - SpPoom

Individual


GOLD
6.733
 
 
8BL Carmela Hartnet F | 56
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

# 2391

Court 1

Gender:FEMALE

Div:COMB

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
WH Delilah Santiag F | 2
EXTREME TKD
 

# 2135

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
YW Lily Sofi So F | 5
DANIFIED TAEKWONDO
 

# 2136

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
GR Juliana L Rodrigu F | 5
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.567
 
 
LB Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2209

Court 1

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.900
 
 
WH Nolan Donna M | 4
EXTREME TKD
 

SILVER
6.800
 
 
WH Richard Formel M | 4
EXTREME TKD
 

# 2221

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.000
 
 
YW AIDEN RAF UY M | 6
DG TAEKWONDO
 

SILVER
6.367
 
 
YW Bronson Lee M | 7
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
6.333
 
 
YW Franco Ma Abaya M | 6
DANIFIED TAEKWONDO
 

BRONZE
5.833
 
 
YW Andrew Ga Sy M | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2224

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
GR Aaron Jad Etame M | 6
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
6.167
 
 
GR Joachim M Rodrigu M | 7
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.800
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2144

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
WH Charlotte Karney F | 6
EXTREME TKD
 

SILVER
5.433
 
 
WH Sarah Smith F | 6
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.400
 
 
WH Aria Goodwin F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.167
 
 
WH Pamela Cabrera F | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2146

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
YW Vonn Anie Cabal F | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.733
 
 
OR Andrea Is Montero F | 6
GAESEON TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
YW JULIA MAR DUTERTE F | 7
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
YW Stephanie Corazo F | 7
DANIFIED TAEKWONDO
 

# 2147

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.100
 
 
LB Natalia Sabalza F | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2238

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
PU Aiden Ber Umali M | 7
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
6.167
 
 
PU Zurich Ky Pugeda M | 6
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.867
 
 
GR Liam Oates M | 6
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.533
 
 
PU Dhruva Toom M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2389

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
BL ELIJAH IM RIMANDO M | 7
TUGUEGARAO CITY TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2191

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.100
 
 
WH LUIS ALFO ONATO M | 7
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
6.800
 
 
WH JOAQUIN M REYES M | 7
DG TAEKWONDO
 

# 2393

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
RD Mikael Coloma M | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2388

Court 1

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
LB Caleb Ali Ronquil M | 7
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2148

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
BR Hannah Yau F | 7
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.233
 
 
DB Isabella Valenti F | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2266

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
PU David Gazmin M | 8
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
5.333
 
 
PU Ricio Dom Martine M | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.300
 
 
PU Sebastian Bobe M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2170

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.633
 
 
BL Ellie Kim F | 9
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.367
 
 
BL Sonya Stypula F | 9
OTA CHICAGO
 

# 2167

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
LB Sofia Kat Ronquil F | 8
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.267
 
 
DB Catalina Sabalza F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2154

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
YW Kayleen Z Siapno F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.367
 
 
YW AIESHA LA ANGCAO F | 9
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.967
 
 
YW Summer Ch Pua F | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.833
 
 
OR Catie Connert F | 8
EXTREME TKD
 

# 2155

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
YW Lia Madel Te F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
OR Kylie Carney F | 8
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.267
 
 
YW SUYENIE P PEREZ F | 8
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.033
 
 
YW Wren Malzahn F | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2168

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
DB Katelyn Yau F | 9
0-NO SCHOOL
 

# 2260

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
PU ANDRES ST APORTAD M | 8
FLEX GYM
 

SILVER
5.800
 
 
PU Elijah Ma Baclig M | 9
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.533
 
 
GR JACKSON GUINN M | 9
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.067
 
 
GR Fernando Alvarad M | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2258

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
YW Joseph Watts J M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.400
 
 
OR James Stahura M | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2161

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.733
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.167
 
 
GR Grace Nations F | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2162

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.733
 
 
GR Luciela F Marquez F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.067
 
 
GR Emmanuell Estacio F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.767
 
 
GR London Cochran F | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.100
 
 
GR Stephanee Nations F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2257

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.633
 
 
YW Marion Ga Lintag M | 9
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
6.267
 
 
YW JAMES FRA DELOS R M | 8
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
6.200
 
 
YW Ryan Iverson M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2254

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
YW RIX ALESS GEROCHI M | 9
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
WH Zachary Zhu M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.800
 
 
WH Derek Bugauis M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2269

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
DB Ryan Wunderl M | 9
RED TIGER MARTIAL ARTS
 

SILVER
6.000
 
 
DB David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2271

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
DB Dermot Garrity M | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.333
 
 
RD Noah Kim M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2275

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
BL Ethan Choe M | 9
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.800
 
 
DB HARTEN KY SOLIS M | 8
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2276

Court 1

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
2BL Levin Kim M | 9
USCR TAEKWONDO
 

# 2283

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.633
 
 
LB King Veen Cañete M | 10
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.200
 
 
LB Zeph Matt Estrope M | 10
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
6.133
 
 
DB SEAN HENR PEREZ M | 11
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.367
 
 
DB Michael Griffin M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2187

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BL NADINE MA PAUS F | 11
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.300
 
 
BL Irene choi F | 10
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.067
 
 
BL Katie Stango F | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2186

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.100
 
 
BL Imogen Shuler F | 10
US TAEKWONDO CENTER
 

BRONZE
5.700
 
 
BL Irene Cho F | 10
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.133
 
 
DB LEM JOANA ANDAYA F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2184

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
BR Riana Ale Dimalan F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
BR Alessandr Estacio F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
BR Jillian Olya-on F | 10
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.367
 
 
BR Halena Martine F | 10
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2182

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
LB Rhian Saulon F | 10
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.600
 
 
LB Marianne Santill F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
5.200
 
 
LB Lars Lail Lacnit F | 11
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2181

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
PU Aaliyah k carabba F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
6.067
 
 
GR ANDREA MI ALZONA F | 10
DG TAEKWONDO
 

# 2287

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
BR Jeremy Lu Justo M | 11
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
6.033
 
 
BR JULIO JOS DUTERTE M | 11
DG TAEKWONDO
 

BRONZE
5.600
 
 
RD Omar El Afia M | 11
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2300

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.033
 
 
2BL Joshua Aguirre M | 10
TEAM EAGLES TKD
 

SILVER
6.067
 
 
2BL Aaron Lee M | 11
MARU TAEKWONDO
 

BRONZE
5.900
 
 
2BL Elijah Kim M | 10
USCR TAEKWONDO
 

# 2177

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
YW Audrey Cl Sy F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
6.300
 
 
YW Elana Mae Victori F | 10
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

BRONZE
6.000
 
 
YW ANASTASIA VILLANU F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.467
 
 
YW Victoria Duchemi F | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2176

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
WH Rhianne Creus F | 11
NOEL TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.367
 
 
WH Jaycie Gura F | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2171

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
WH Isabella Vogel F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.500
 
 
WH Camila Mogle F | 11
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2298

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
BL Paul Bene Teogang M | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.033
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.600
 
 
BL Joshua Smith M | 11
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2285

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BR CHRIS ARM GONZALE M | 10
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
6.033
 
 
BR Derek Raf Lim M | 12
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.933
 
 
BL Avinav Prem An M | 10
POLARIS TAEKWONDO
 

# 2280

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.133
 
 
PU Kris Horvat M | 10
RED POWER TAEKWONDO
 

SILVER
6.800
 
 
GR jacer jon presa M | 10
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
5.700
 
 
GR Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.333
 
 
GR Garrett Johnson M | 10
EXTREME TKD
 

# 2279

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
YW Andrew Lu Strat M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
YW Mito Bobe M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2277

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
WH Addison Dejesus M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2293

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BR SEAN FRAN TEMPLO M | 10
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.333
 
 
RD Diego Zuniga M | 10
KIHAP MARTIAL ARTS
 

# 2294

Court 1

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.700
 
 
DB Adam Mala Baldoz M | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
6.333
 
 
RD Kalvin Coloma M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.900
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.167
 
 
DB Ethan Stone M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2204

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
BR FRANCESCA GEISLER F | 12
DG TAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
BR CAYLEE E. DEL ROS F | 13
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.433
 
 
RD Amira El Afia F | 14
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2198

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.167
 
 
GR Dana Madi Pua F | 13
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
5.767
 
 
YW Makenna Stone F | 13
MOD TAEKWONDO ELITE
 

BRONZE
5.567
 
 
YW LEEZERNA CRUZ F | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.333
 
 
OR Alyssa Womack F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2211

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
2BL Ciara Sweeney F | 14
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2207

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
BL Ana Arenas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.267
 
 
BL JANNA MAR SARMIEN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.167
 
 
BL Samantha Cruz F | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2206

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BR SHAINE JO VALENZU F | 12
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.867
 
 
BR Emilia Ri Reynoso F | 12
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
4.967
 
 
BR GWYNE JAN FAUSTIN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2309

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.333
 
 
3BL Jacob Varney M | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.200
 
 
2BL Akian Tuzon M | 13
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
5.433
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2201

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.467
 
 
PU Xeanne Xo Azucena F | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.033
 
 
GR Rhiyanne Bulfa F | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.533
 
 
GR Jolea Mar Derla F | 14
KIHAP MARTIAL ARTS
 

# 2205

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
BR PRINCESS LOYOLA F | 14
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.100
 
 
DB Alyssa Parrigi F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.800
 
 
BR JULIE ANN VINLUAN F | 12
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2202

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
LB Gabrielle Madaran F | 14
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.900
 
 
LB Lexine Ra Bernal F | 13
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.533
 
 
DB Cyra Mike Niere F | 13
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2289

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
PU Adom kinkead M | 13
EXTREME TKD
 

SILVER
5.367
 
 
GR Richard Stahura M | 12
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.233
 
 
GR Andrew Stahura M | 13
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2282

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
OR Ariel Berame M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.567
 
 
OR Alejandro Islas M | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.400
 
 
YW Zakkery Haas M | 12
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2292

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
LB Shane And Cristob M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.933
 
 
DB Miguel Re Madara M | 14
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.867
 
 
LB Lawrence Fredile M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2304

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
BL Edward Ad Carillo M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.733
 
 
BL Rainielle Beronio M | 14
GBTAEKWONDO
 

BRONZE
5.467
 
 
BL Kyle Ong M | 12
OTA CHICAGO
 

BRONZE
5.333
 
 
BL Chase Freimut M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2210

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual


GOLD
6.333
 
 
BL JELO JALA GADIANA F | 12
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.767
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.000
 
 
BL ELAIJA MA DELA CR F | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2281

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.600
 
 
WH Tyler Paige M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2203

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.533
 
 
DB Kayla Blanco F | 13
0-NO SCHOOL
 

SILVER
6.333
 
 
LB Neeve Jol Cañete F | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.233
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2296

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BR ZYMON EMM TORRES M | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.700
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2297

Court 1

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Adriel An Rodrigu M | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.600
 
 
BL Nathan Choi M | 12
USCR TAEKWONDO
 

BRONZE
5.333
 
 
DB SHAWN DAN TOMORO M | 14
DG TAEKWONDO
 

# 2306

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BL Xedge Eir Azucena M | 16
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.467
 
 
BL Josiah santiag M | 15
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.300
 
 
BL Alex Vice M | 15
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2219

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
BL Chelsea Bulfa F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.400
 
 
BL Sara Shujath F | 16
OTA CHICAGO
 

# 2303

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
YW PAUL ANTH DELOS R M | 16
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2213

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
WH GWEN CHEL ALDANA F | 16
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2218

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BL Tionna Al Quesada F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.000
 
 
BL Krisha Karki F | 17
EVEREST WORLD CLASS TAEKWONDO
 

BRONZE
5.367
 
 
BL Safa Shujath F | 17
OTA CHICAGO
 

# 2217

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.667
 
 
BR KYLA CARY AUSTRIA F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.167
 
 
BR Sofia Nic Garcia F | 17
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.067
 
 
BR MIKAELA V MAGALIN F | 15
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2222

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
BL EMIE FERNAND F | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.600
 
 
BL Suha Shujath F | 17
OTA CHICAGO
 

# 2305

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
LB Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2227

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
2BL MARIA JIA AMBULO F | 15
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2214

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.933
 
 
OR Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2311

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.100
 
 
2BL Conrad Means M | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.533
 
 
3BL Paul VanAllm M | 16
OTA CHICAGO
 

# 2228

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
3BL Olivia Jablons F | 16
OTA CHICAGO
 

# 2308

Court 1

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
BL Brian Yun M | 16
USCR TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
BL Nathan Henn M | 17
OTA CHICAGO
 

# 2216

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
LB Madeline Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.000
 
 
LB Katiria Valenti F | 15
EXTREME TKD
 

BRONZE
4.667
 
 
DB Marissa Sweeten F | 16
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2234

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
BL Chin Macy Maroto F | 21
TUP GRAYHAWKS
 

SILVER
6.167
 
 
BL SOPHIA NI CARAMAN F | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2236

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
3BL SHYENLER CEDO F | 20
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.433
 
 
3BL Sandipa Amgai F | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2230

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
GR Shannon Masden F | 27
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2231

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
DB PRECIOUS LOYOLA F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2232

Court 1

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.767
 
 
BR Andrea Formale F | 19
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2315

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.433
 
 
2BL Andrew Biron M | 29
J'S U.S. TAEKWONDO
 

# 2313

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
PU ISAAH MIC TAGLE M | 19
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2314

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
BR Lorenzo M Lopez M | 18
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2312

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.000
 
 
YW JOHN JEZR SASUTON M | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2316

Court 1

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.833
 
 
5BL yongsang you M | 28
JUNLEE TAEKWONDO
 

SILVER
6.333
 
 
5BL Thomas Harring M | 27
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2327

Court 1

Gender:MALE

Div:Over 65 (66-100)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.533
 
 
BL Pat Chadwic M | 74
RED TIGER MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.967
 
 
BL Steve Ivan M | 77
RED TIGER MARTIAL ARTS
 

# 2111

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
5.967
 
 
WH Lyla Griffin - Kaylie Groupp
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2131

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
5.167
 
 
YW Kruz Jackman - Drake Guthrie - Ryan Ho
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2115

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
BR CHRIS ARMEL G. GONZALES - JELO JALAINA S. GADIANA
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.467
 
 
RD Amira El Afia - Omar El Afia
KANG'S TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.233
 
 
DB Catalina Sabalza - Kyla Griffin
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2112

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.367
 
 
YW JAMES FRANCIS J. DELOS REYES - PAUL ANTHONY J. DELOS REYES
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.200
 
 
YW Lillyenisse Torres-Acevedo - Victoria Duchemin
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
4.500
 
 
GR Mary Harding - Troy Ransom
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2114

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.133
 
 
LB Hazel Grace Danao - Shane Andrew Cristobal
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2127

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
BL Jerel Anthony Dalida - John Dreyck Romualdo Martin
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.567
 
 
BL Ellie Kim - BongWoo Kim
USCR TAEKWONDO
 

# 2132

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
LB Hazel Grace Danao - King Veen Cañete - Shane Andrew Cristobal
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2129

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
5BL Silvia Harrington - Brian Harrington
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.300
 
 
BL Steve Ivan - Pat Chadwick
RED TIGER MARTIAL ARTS
 

# 2124

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
BL Keith Margaret Balinas - Paul Benedict Teogangco
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.267
 
 
BL Irene Cho - Ethan Choe
USCR TAEKWONDO
 

# 2133

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
6.567
 
 
BL Keith Margaret Balinas - Adriel Angelo Rodriguez - Paul Benedict Teogangco
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.333
 
 
BL Tionna Althea Liv Quesada - Xedge Eiron Azucena - Chelsea Bulfa
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
6.200
 
 
BL Jacob Varney - Ana Arenas - Grace Thomas
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2125

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Novice

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
OR Xeanne Xoe Azucena - Shania Rich Flores
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.333
 
 
YW Jowell Torres-Acevedo - Zakkery Haas
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2126

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair


GOLD
6.033
 
 
LB Miguel Rex Madarang - Gabrielle Raye Madarang
AMPONGAN TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.900
 
 
LB Brodric Reed - Madeline Rivette
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2128

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
4.567
 
 
LB Tim OMeara - Melissa OMeara
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2122

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:Advanced

Poomsae - TrPoom

Pair

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
RD Lucas Gonzalez - Joaquin Gonzalez
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.233
 
 
RD Kalvin Coloma - Lenny Diaz
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2134

Court 2

Gender:OPEN

Div:COMB

Level:BlackBelt

Poomsae - TrPoom

Team

Video Replay

GOLD
5.433
 
 
3BL Jennifer Davis - Sarah Ervin - Silvia Harrington
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2242

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
3BL Sarah Ervin F | 31
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.900
 
 
4BL Pauline T Angeles F | 33
GAESEON TAEKWONDO
 

# 2241

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.500
 
 
2BL LEILAMARI AMBULO F | 38
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2239

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
DB Kymber Nations F | 32
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2317

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.533
 
 
WH Matthew Connert M | 35
EXTREME TKD
 

SILVER
5.400
 
 
WH Nikolaos Alexiou M | 36
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2319

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
4BL Sanjiv Nepali M | 35
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2318

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
2BL John Sweeney M | 37
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
4.767
 
 
2BL Cleve Collado M | 36
STONE KICKS MARTIAL ART
 

# 2323

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
3BL Richard Robriga M | 47
OTA CHICAGO
 

# 2249

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.300
 
 
5BL Jennifer Davis F | 41
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.633
 
 
5BL Kalpana Karki F | 41
EVEREST WORLD CLASS TAEKWONDO
 

# 2248

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.833
 
 
LB Melissa OMeara F | 41
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2324

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.600
 
 
6BL DE FREITA FRANCOI M | 47
0-NO SCHOOL
 

# 2321

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.267
 
 
BL Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

# 2322

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.700
 
 
2BL Prem Kuma Darnal M | 43
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

# 2320

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
5.000
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.800
 
 
DB William Krohn M | 50
MOD TAEKWONDO ELITE
 

# 2325

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.233
 
 
2BL RAJU NAGARKO M | 51
EVEREST WORLD CLASS TAEKWONDO
 

# 2251

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 60 (51-60)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
7.167
 
 
8BL Carmela Hartnet F | 56
TAEKWONDO OH DO KWAN
 

# 2326

Court 2

Gender:MALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.633
 
 
5BL Ronald Durham M | 61
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2252

Court 2

Gender:FEMALE

Div:Under 65 (61-65)

Poomsae - TrPoom

Individual

Video Replay

GOLD
6.200
 
 
LB Deborah Hearin F | 63
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2378

Court 3

Gender:FEMALE

Div:COMB

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.973
 
 
4BL Pauline T Angeles F | 33
GAESEON TAEKWONDO
 

SILVER
6.167
 
 
BL SOPHIA NI CARAMAN F | 21
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2288

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.187
 
 
YW Abigail Goodwin F | 4
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.093
 
 
WH Olivia Framjud F | 4
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
4.880
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2120

Court 3

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.033
 
 
YW Eon Kardena M | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.127
 
 
YW Drake Guthrie M | 5
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2278

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
4.993
 
 
LB Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.773
 
 
YW Evagelia Alexiou F | 5
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2301

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.453
 
 
YW Eivery Kardena F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.167
 
 
OR Andrea Is Montero F | 6
GAESEON TAEKWONDO
 

BRONZE
4.940
 
 
YW Lux Nacarat F | 6
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
4.873
 
 
YW Amarah Adil F | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2291

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.653
 
 
WH Aria Goodwin F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.853
 
 
WH Kaylie Groupp F | 6
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2142

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.980
 
 
RD Mikael Coloma M | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.967
 
 
RD Suveer Kandru M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2141

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.053
 
 
PU Dhruva Toom M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.553
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.860
 
 
GR Liam Oates M | 6
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2140

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.333
 
 
YW Zane Snyder M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.013
 
 
YW Andrew Ga Sy M | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
4.993
 
 
YW Kruz Jackman M | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2138

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.707
 
 
YW Carson Oliver M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.700
 
 
YW Sian Xamu Chan M | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
4.820
 
 
YW Tristan Galeon M | 7
CRUZA TAEKWONDO
 

# 2290

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.827
 
 
WH Pamela Cabrera F | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.220
 
 
WH Charlotte Karney F | 6
EXTREME TKD
 

BRONZE
4.467
 
 
WH Elizabeth Formel F | 7
EXTREME TKD
 

# 2307

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.340
 
 
DB Isabella Valenti F | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.673
 
 
GR Akiane Fa Ventura F | 6
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
5.580
 
 
LB Natalia Sabalza F | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.060
 
 
DB Ireliany Colon F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2116

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.353
 
 
OR Christos Alexiou M | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.113
 
 
WH Noah Moline M | 6
EXTREME TKD
 

# 2130

Court 3

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.420
 
 
OR Austin Coller M | 7
EXTREME TKD
 

SILVER
5.367
 
 
YW Malkolm L Shia M | 7
CRUZA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.347
 
 
YW James Leo Uy Atma M | 6
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2299

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.453
 
 
WH Sarah Smith F | 6
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
6.127
 
 
YW Vonn Anie Cabal F | 7
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.127
 
 
YW Lauren Bunsoy F | 6
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2333

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.800
 
 
YW AIESHA LA ANGCAO F | 9
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.333
 
 
YW Lia Madel Te F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.053
 
 
OR Kylie Carney F | 8
EXTREME TKD
 

# 2334

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
GR Alani Mar Labrado F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.600
 
 
YW Kayleen Z Siapno F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.040
 
 
OR Catie Connert F | 8
EXTREME TKD
 

# 2156

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.720
 
 
DB Dermot Garrity M | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.273
 
 
DB HARTEN KY SOLIS M | 8
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2152

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.567
 
 
GR Rafael Ca Montero M | 9
GAESEON TAEKWONDO
 

SILVER
5.047
 
 
GR Fernando Alvarad M | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2151

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.147
 
 
PU Sebastian Bobe M | 8
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.793
 
 
PU Emmanuel Ibias M | 8
GAESEON TAEKWONDO
 

BRONZE
5.693
 
 
GR JACKSON GUINN M | 9
EXTREME TKD
 

# 2150

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.547
 
 
YW JAMES FRA DELOS R M | 8
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.087
 
 
YW Ryan Iverson M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
4.993
 
 
OR James Stahura M | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2295

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.967
 
 
LB Hazel Gra Danao F | 9
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.560
 
 
DB Mikaylah santiag F | 9
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.527
 
 
DB Catalina Sabalza F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2143

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.040
 
 
WH Ethan Azr Bagaipo M | 8
NOEL TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.733
 
 
WH Derek Bugauis M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.693
 
 
WH Zachary Zhu M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2149

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.760
 
 
YW MIKAEL LI KO M | 8
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.507
 
 
YW Mateo Yus Zaparit M | 8
CRUZA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.000
 
 
YW Elijan Welch M | 8
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2145

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.273
 
 
YW Joseph Watts J M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.207
 
 
YW Ryan Ho M | 8
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.087
 
 
YW Mateo Rap Rabonza M | 9
FLEX GYM
 

# 2153

Court 3

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.267
 
 
DB David Iordach M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.893
 
 
LB Sean Cale Umandap M | 8
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2339

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Tiger (8-9)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
GR Luciela F Marquez F | 9
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

SILVER
5.680
 
 
GR Emmanuell Estacio F | 8
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.100
 
 
GR Troy Ransom F | 9
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2074

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.105
 
 
BL Keith Mar Balinas F | 11
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.786
 
 
BL NADINE MA PAUS F | 11
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
5.781
 
 
BL Katie Stango F | 10
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.580
 
 
DB LEM JOANA ANDAYA F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2286

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.760
 
 
YW Elana Mae Victori F | 10
ONG'S TAEKWONDO - PHL
 

SILVER
5.667
 
 
WH Jaycie Gura F | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.533
 
 
YW ANASTASIA VILLANU F | 10
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2159

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.620
 
 
GR jacer jon presa M | 10
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.287
 
 
GR Lucas Perez M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2243

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
LB Marianne Santill F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.867
 
 
BR Riana Ale Dimalan F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
5.573
 
 
BR Alessandr Estacio F | 11
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2172

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.700
 
 
BL Colton Crews M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.676
 
 
BL Joshua Smith M | 11
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
6.590
 
 
BL Ethan Azr Aldemit M | 10
GAESEON TAEKWONDO
 

BRONZE
6.419
 
 
BL Sean Bailey M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2164

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.347
 
 
RD Lenny Diaz M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
5.747
 
 
RD Troy Vandal M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.653
 
 
BR CHRIS ARM GONZALE M | 10
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2160

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.487
 
 
LB Rogilmer Almaida M | 10
NOEL TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.400
 
 
DB SEAN HENR PEREZ M | 11
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

BRONZE
4.773
 
 
DB Michael Griffin M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2165

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.160
 
 
RD Lucas Gonzale M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.827
 
 
DB Ethan Stone M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.667
 
 
BR SEAN FRAN TEMPLO M | 10
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2157

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.553
 
 
YW Andrew Lu Strat M | 10
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.547
 
 
YW Mito Bobe M | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2137

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.000
 
 
WH Makayla Rupert F | 10
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
5.807
 
 
YW Audrey Cl Sy F | 10
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.287
 
 
WH Isabella Vogel F | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2284

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.420
 
 
PU Aaliyah k carabba F | 11
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

SILVER
5.453
 
 
PU Danielle Dy F | 11
FLEX GYM
 

# 2163

Court 3

Gender:MALE

Div:Youth (10-11)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.087
 
 
RD Joaquin Gonzale M | 11
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.040
 
 
RD Kalvin Coloma M | 11
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

BRONZE
5.927
 
 
BR Jeremy Lu Justo M | 11
JS LAYUG PATRIOTS
 

# 2188

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.162
 
 
BL Edward Ad Carillo M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
7.313
 
 
2BL Akian Tuzon M | 13
RPD VICTORY TAEKWONDO
 

BRONZE
7.207
 
 
2BL Govi Kandru M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2185

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
8.290
 
 
2BL Raiden Garner M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
7.680
 
 
BL Adriel An Rodrigu M | 13
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
7.640
 
 
BL John Drey Martin M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
7.000
 
 
BL Chase Freimut M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2183

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.653
 
 
RD Jaxson Moceika M | 12
MOD TAEKWONDO ELITE
 

SILVER
6.373
 
 
BR Justin Ma Fauni M | 14
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
5.533
 
 
RD Bruce Ken Bustama M | 14
FLEX GYM
 

# 2179

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.527
 
 
LB Shane And Cristob M | 12
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.353
 
 
LB Lawrence Fredile M | 14
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

# 2175

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.440
 
 
OR Alejandro Islas M | 14
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
6.047
 
 
PU Adom kinkead M | 13
EXTREME TKD
 

BRONZE
5.480
 
 
GR Andrew Stahura M | 13
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2173

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
WH Tyler Paige M | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

SILVER
6.207
 
 
YW Jowell Torres- M | 12
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2180

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.887
 
 
RD Yosef Roque M | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.187
 
 
BR Mark Gabr Racelis M | 13
FLEX GYM
 

BRONZE
6.053
 
 
BR ZYMON EMM TORRES M | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2357

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.386
 
 
BL ELAIJA MA DELA CR F | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.340
 
 
BL Ana Arenas F | 14
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.586
 
 
BL JELO JALA GADIANA F | 12
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2356

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.427
 
 
RD Paige Mad Sy F | 14
GAESEON TAEKWONDO
 

SILVER
6.367
 
 
DB Alyssa Parrigi F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

BRONZE
5.460
 
 
BR PRINCESS LOYOLA F | 14
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2358

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.173
 
 
BL JANNA MAR SARMIEN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
5.907
 
 
BL Grace Thomas F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2349

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.067
 
 
BR CAYLEE E. DEL ROS F | 13
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

SILVER
5.833
 
 
BR GWYNE JAN FAUSTIN F | 13
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.800
 
 
LB Ava Maxin Labrado F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

# 2400

Court 3

Gender:MALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.933
 
 
LB Jovanni Kanlong M | 12
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.433
 
 
GR Richard Stahura M | 12
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2347

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Cadet (12-14)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.007
 
 
OR Alyssa Womack F | 13
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.427
 
 
YW Kai Nacarat F | 12
SARAH ARELLANO TAEKWONDO
 

BRONZE
5.400
 
 
YW LEEZERNA CRUZ F | 12
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.220
 
 
WH Olivia Arriaga F | 12
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2399

Court 3

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.867
 
 
BL Xedge Eir Azucena M | 16
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
6.387
 
 
2BL JIAN MATT AMBULO M | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2189

Court 3

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.720
 
 
BR JOSEPH I. AMASA M | 16
C. FORMANES TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.673
 
 
DB Kartik Anantha M | 17
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2394

Court 3

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.527
 
 
YW PAUL ANTH DELOS R M | 16
JOSEPH GADIANA TAEKWONDO
 

# 2192

Court 3

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.480
 
 
BL Solomon A Ebbah M | 17
JS LAYUG PATRIOTS
 

SILVER
6.107
 
 
BL Luis A Rodrigu M | 16
EXTREME TKD
 

# 2190

Court 3

Gender:MALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.007
 
 
LB Brodric Reed M | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.480
 
 
RD Drake Mac Sy M | 16
GAESEON TAEKWONDO
 

BRONZE
6.333
 
 
RD BRIAN JAY PATINDO M | 15
GBTAEKWONDO
 

# 2360

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.500
 
 
OR Shania Ri Flores F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

SILVER
5.780
 
 
YW Maria Nava F | 16
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2364

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.933
 
 
BL EMIE FERNAND F | 17
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.800
 
 
BL Chelsea Bulfa F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
6.787
 
 
BL Tionna Al Quesada F | 15
DRAGON HEART TAEKWONDO ACADEMY
 

BRONZE
6.307
 
 
BL Umabelle Arciaga F | 16
FLEX GYM
 

# 2362

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Junior (15-17)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.807
 
 
LB Madeline Rivette F | 15
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.840
 
 
BR KYLA CARY AUSTRIA F | 16
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

BRONZE
5.833
 
 
BR MIKAELA V MAGALIN F | 15
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2377

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.260
 
 
3BL SHYENLER CEDO F | 20
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2367

Court 3

Gender:FEMALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.327
 
 
DB PRECIOUS LOYOLA F | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.293
 
 
GR Shannon Masden F | 27
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2194

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
6.687
 
 
YW JOHN JEZR SASUTON M | 18
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

SILVER
6.440
 
 
PU ISAAH MIC TAGLE M | 19
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2196

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.073
 
 
BL Struan Po Sy M | 19
GAESEON TAEKWONDO
 

SILVER
6.993
 
 
BL John Czed Reyes M | 18
JS LAYUG PATRIOTS
 

BRONZE
6.000
 
 
BL Edric Lui Ato M | 18
FLEX GYM
 

# 2197

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 30 (18-30)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
7.780
 
 
5BL Thomas Harring M | 27
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

SILVER
6.947
 
 
3BL Sagar Guvaju M | 25
NEPAL TAEKWONDO ASSOCIATION
 

BRONZE
6.707
 
 
BL Frenz Jas Inserto M | 22
TUP GRAYHAWKS
 

BRONZE
6.607
 
 
2BL MIKKO JER BATAOIL M | 20
SILANG TAEKWONDO CLUB
 

# 2199

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 40 (31-40)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.593
 
 
WH Matthew Connert M | 35
EXTREME TKD
 

# 2200

Court 3

Gender:MALE

Div:Under 50 (41-50)

SpeedKicking

Video Replay

GOLD
5.953
 
 
BL Douglas Yau M | 43
0-NO SCHOOL
 

SILVER
5.647
 
 
DB Tim OMeara M | 42
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2392

Court 4

Gender:FEMALE

Div:COMB

Breakings

Video Replay

GOLD
5.467
 
 
WH Delilah Santiag F | 2
EXTREME TKD
 

# 2345

Court 4

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.267
 
 
YW Eon Kardena M | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.867
 
 
WH Nolan Donna M | 4
EXTREME TKD
 

# 2065

Court 4

Gender:MALE

Div:Little Jins (3-5)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
4.363
 
 
YW Drake Guthrie M | 5
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2397

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Breakings


GOLD
5.533
 
 
YW Abigail Goodwin F | 4
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.367
 
 
YW Nathalia Miranda F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2328

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Little Jins (3-5)

Breakings

Video Replay

GOLD
5.733
 
 
LB Alicia Iordach F | 5
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
5.600
 
 
YW Evagelia Alexiou F | 5
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2331

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.400
 
 
DB Ireliany Colon F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2069

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
4.813
 
 
OR Austin Coller M | 7
EXTREME TKD
 

SILVER
4.375
 
 
GR Liam Oates M | 6
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2354

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
5.867
 
 
RD Suveer Kandru M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2352

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.367
 
 
PU Dhruva Toom M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.333
 
 
GR Liam Perez M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2351

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.900
 
 
YW Zane Snyder M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.333
 
 
OR Christos Alexiou M | 7
ONG'S TAEKWONDO - SEBRINGS
 

# 2346

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.667
 
 
OR Rio Smith M | 7
EXTREME TKD
 

SILVER
6.367
 
 
YW Carson Oliver M | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2080

Court 4

Gender:MALE

Div:Dragon (6-7)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
4.896
 
 
RD Suveer Kandru M | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.792
 
 
RD Mikael Coloma M | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2330

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.767
 
 
YW Eivery Kardena F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.333
 
 
WH Aria Goodwin F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

BRONZE
5.833
 
 
YW Amarah Adil F | 6
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

# 2109

Court 4

Gender:FEMALE

Div:Dragon (6-7)

Virtual Sparring

Video Replay

GOLD
4.854
 
 
DB Ireliany Colon F | 7
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
4.513
 
 
LB Natalia Sabalza F | 7
FORCE OF ONE MARTIAL ARTS
 

# 2361

Court 4

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.767
 
 
RD Noah Kim M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA
 

SILVER
6.400
 
 
PU Emmanuel Ibias M | 8
GAESEON TAEKWONDO
 

# 2359

Court 4

Gender:MALE

Div:Tiger (8-9)

Breakings

Video Replay

GOLD
6.933
 
 
YW Ryan Iverson M | 9
ONG'S TAEKWONDO - OCALA